Софіївський район
www.sofiiv-rn.dp.gov.ua


На Дніпропетровщині функціонує три спеціалізованих будинки дитини. В них виховуються, лікуються та проходять курс реабілітації діти-сиріти з особливими потребами. Співробітники цих закладів спільно з соціальними службами дбають про те, щоб якомога більше вихованців цих закладів мали родину. За 6 місяців 2013 року 74 дитини вже знайшли своїх батьків, 28 з них – вихованці Дніпропетровського спеціалізованого будинку дитини. З нагоди Дня родини цей заклад відвідав губернатор Дмитро Колєсніков.

«Ставлення до дітей-сиріт є показником соціально-психологічного здоров’я суспільства. Те, що жителі Дніпропетровщини всиновлюють не тільки здорових дітей, а й дітей з особливими потребами, свідчить про їх гуманність та високі моральні якості, - підкреслив губернатор Дмитро Колєсніков. – Проблеми зі здоров’ям не мають ставати на заваді безтурботного та щасливого дитинства, не мають бути приводом для обмеження можливостей для всебічного розвитку дитини. Сім’ї, які дарують цим малюкам родинний затишок, можуть розраховувати на повноцінну підтримку від держави».
Керівник регіону нагадав, що вчасна медико-соціальна реабілітація дітей-інвалідів, забезпечення їх умовами для виховання у сім’ї належать до основних напрямків нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України».
На Дніпропетровщині діти-сироти з особливими потребами виховуються, лікуються та проходять курс реабілітації у будинках дитини Дніпропетровська, Кривого Рогу та Дніпродзержинська. Співробітники будинків дитини спільно з працівниками служб у справах дітей та соціальних служб дбають про те, щоб якомога більше малюків знайшли родину.
Так, на базі Дніпропетровського спеціалізованому будинку дитини щороку проводиться День відкритих дверей для кандидатів в усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки. Систематично проводяться бесіди з матерями, які опинилися у складних життєвих обставинах, для повернення дітей в біологічні родини. Тільки за 6 місяців 2013 року 28 вихованців Дніпропетровського спеціалізованого будинку дитини знайшли своїх батьків: 10 малюків було усиновлено, 6 взято під опіку, ще 6 влаштовано в прийомні сім’ї, 1 дитина виховується у дитячому будинку сімейного типу, а 5 – повернуто біологічним батькам.
«У Дніпропетровському спеціалізованому будинку дитини перебувають малюки з порушеннями нервової системи, вродженими вадами розвитку, ВІЛ-інфіковані діти віком від 7 днів до 4 років, – зазначила головний лікар Дніпропетровського спеціалізованого будинку дитини Анжела Чучва. – Найбільша нагорода для співробітників закладу – це бачити, як малечу забирають додому тато і мама, які любитимуть та дбатимуть про неї незважаючи на особливі потреби. Для тих дітей, які ще не знайшли свою родину, у закладі створені всі умови – тут надається і медична, і соціальна допомога. Любов батьків і турбота спеціалістів доводять – вади здоров’я – це не вирок».
До Дніпропетровського спеціалізованого будинку дитини потрапляють діти зі всієї Дніпропетровщини. Будинок розрахований на 105 ліжко-місць. Наразі у закладі знаходиться 90 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. Фінансування одного дня на кожну дитину складає 32 грн, з них 25 грн – це харчування та 7 грн – медикаменти.
Такі діти потребують не лише спеціалізованої меддопомоги, але й проведення якісної соціально-педагогічної роботи. Тому в спеціалізованому будинку дитини застосовується комплексний підхід до лікування, реабілітації та адаптації в соціумі дітей-інвалідів. Однією з найбільш успішних методик є «Тандем – партнерство». Вона передбачає одночасні заняття з дитиною одразу кількох спеціалістів, взаємодію методик медичного і соціально-педагогічного профілю. Для кожної дитини розробляється індивідуальна програма реабілітації.
Вихованці будинку регулярно оглядаються педіатром, неврологом, лікарем лікувальної фізкультури, логопедом,ортопедом, отоларингологом, лікарем з функціональної діагностики, психіатром, психологом. Щоквартально проводиться диспансеризація дітей з залученням спеціалістів обласної дитячої клінічної лікарні. Консультативну допомогу надають фахівці обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, провідні медики Криворіжського міжобласного центру генетики та пренатальної діагностики. Спеціалізоване лікування діти з вродженими вадами серця отримують в обласному центрі кардіології та кардіохірургії, а з вадами щелеп та обличчя – у відділенні щелепно-лицьової хірургії обласної клінічної лікарні ім. Мечникова.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю