www.sofiiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 8 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Софіївський район >> Новини
На Дніпропетровщині до 1025-річчя Хрещення Русі проходить низка заходів
Версія для друку Написати листа
На Дніпропетровщині до 1025-річчя Хрещення Русі пройде низка заходів. Це проведення акцій соціального напрямку, святкових концертів, театралізованих свят, тематичних виставок тощо.

Хрещення Русі стало точкою відліку, з якої розпочалась нова епоха духовного розвитку та становлення слов’янських народів. Писемність, освіта та духовна культура отримали потужний імпульс до розвитку. Вони стали тим фундаментом, на якому сьогодні ґрунтується державність та соціум.
«Наш Президент Віктор Федорович Янукович поставив завдання відзначити 1025-річчя Хрещення Русі в кожному населеному пункті України. Зараз перед Дніпропетровщиною стоїть питання на високому рівні відзначити це свято, зробити свій вагомий внесок у розвиток духовності та поширення віри. В кожному місті та районні регіону пройдуть масові заходи присвячені славетній події», - підкреслив керівник регіону Дмитро Колєсніков.
Основні заходи відбуватимуться в обласному центрі.
28 липня, в 9.00, пройдуть святкові богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі (пл. Червона, 7).
Також 27-28 липня в кожному місті та районі пройдуть святкові молебні з нагоди ювілею хрещення.
Крім того, протягом року в усіх навчальних закладах міста проходять тематичні бесіди, класні години, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт на тему: «Як була хрещена Київська Русь». Конкурси малюнків з історії християнства. 12 круглих столів за участю вчителів історії та християнської етики на тему: «Проблема соціокультурного синтезу східнослов'янського політеїзму і православного монотеїзму на теренах Київської Русі».
У липні відбулась науково-практична конференція на тему: «Роль хрещення Київської Русі у становленні державності», в якій взяли участь представники Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви, науковці та наукові співробітники вищих навчальних закладів, архітектори міста.
18 липня 2013 на підприємствах, в організаціях та установах міста пройшов Єдиний день інформування населення, присвячений 1025-річчю хрещення Київської Русі.
Наприкінці липня в бібліотеках міста пройдуть тематичні бесіди, огляди літератури та виставки, присвячені історії християнства в Київській Русі та Україні.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор