www.sofiiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 8 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Софіївський район >> Новини
Медики Дніпропетровщини закликають не зволікати з проходженням профілактичних оглядів школярів напередодні нового навчального року
Версія для друку Написати листа
Проходження профілактичних оглядів школярів перед початком нового навчального року є обов’язковим. У департаменті охорони здоровя облдержадміністрації закликають не відкладати цю процедуру на останні числа серпня та нагадують у яких медзакладах це можна зробити і яких саме спеціалістів необхідно пройти.

«Губернатор Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков приділяє велику увагу здоров’ю дітей та забезпеченню належних умов для їх всебічного розвитку. Усі заходи, в тому числі й профогляди школярів, є важливою частиною соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України», – говорить начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям обласного департаменту охорони здоров’я Наталія Шмалько.
Наталія Шмалько зазначила, що профілактичні огляди школярам необхідно проходити один раз на рік, краще до початку нового навчального року. Для цього необхідно разом із батьками звернутися до свого медзакладу. Або ж учень може самостійно пройти огляд, проте для цього необхідна письмова інформована згода батьків.
«Участь батьків у профоглядах має значну роль, адже іноді діти можуть не звертати увагу на ти чи інші симптоми, або ж просто їх замовчувати, соромлячись лікарів. Крім того, з минулого року в усіх медзакладах батькам пропонується конфіденційно заповнити тест-анкети, щоб перевірити рівень турботи по відношенню до власних дітей для своєчасного виявлення факторів ризику алкогольних та наркотичних проблем», - сказала начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям обласного департаменту охорони здоров’я.
У 6 років необхідно пройти таких спеціалістів: лікар-педіатр або сімейний лікар, дитячий хірург, ортопед-травматолог, стоматолог. Також необхідно здати аналіз крові на гемоглобін.
Із 8 до 10 років достатньо пройти огляд у педіатра чи сімейного лікаря.
В 11 років школярі знову проходять педіатра або сімейного лікаря, дитячого хірурга, ортопеда, офтальмолога, стоматолога, а також здають аналіз крові на гемоглобін та рівень цукру в крові.
У 12-13 років можна проходити лише педіатра чи сімейного лікаря.
У 14-15 років необхідно пройти педіатра чи сімейного лікаря, стоматолога, дитячого гінеколога, хірурга, ендокринолога, психолога (за показаннями), а також зробити флюорографію. Крім цього, необхідно здати аналіз крові на гемоглобін.
У 16-17 років необхідно пройти лікаря загальної практики (сімейного лікаря або терапевта), стоматолога, гінеколога, зробити флюорографію.
Додаткові обстеження та консультації вузькопрофільних спеціалістів назначаються індивідуально, за медичними показаннями.
«Такі профілактичні огляди дозволяють вчасно відреагувати на зміни у стані здоров’я підростаючого покоління, а також визначитися з групою занять на фізкультурі. За показниками здоров’я це може бути основна, підготовча, спеціальна групи або ж взагалі звільнення від таких уроків», – зазначає Наталія Шмалько.
До 1 вересня поточного року профілактичні огляди проводяться на базі лікувально-профілактичних закладів. Потім таки огляди будуть організовані на базі навчальних закладів за участю бригад медичних працівників у присутності батьків або при наявності їх інформованої згоди.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор