www.sofiiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 8 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Софіївський район >> Новини
Дмитро Колєсніков: «Вже цієї осені у рамках відзначення 1025-річниці Хрещення Русі у Дніпродзержинську з’явиться архітектурна композиція «Голгофа» зі скульптурою Христа Спасителя»
Версія для друку Написати листа
У Дніпродзержинську завершується капітальна реконструкція присоборної площі Свято-Миколаївського кафедрального собору. Вже цієї осені тут з’явиться архітектурна композиція «Голгофа» зі скульптурою Христа Спасителя. Про це повідомив голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков під час виїзної наради.

За проектом архітектурна композиція «Голгофа» складатиметься зі скульптури Христа Спасителя, яка разом із постаментом буде заввишки 12 м. Також під час реконструкції площі буде благоустроєно більше 4,5 га алей, газонів та квітників.
На території площі вже височить п’єдестал, на який буде встановлено хрест вистотою в 9 метрів зі скульптурою Христа Спасителя. Більше року відомий Дніпродзержинський скульптор Гарнік Хачитрян працював над проектом скульптури. Наразі вона вже виплавлена з бронзи на Південмаші та очікує на своє встановлення.
Зараз проводяться бетонувальні роботи п’єдесталу, вже встановлені сходи, які будуть вести до скульптури Христа Спасителя. Вони стануть символом вічної дороги до зміцнення духовності та віри. Також ведуться роботи з улаштування тротуарної плитки присоборної площі Свято-Миколаївського кафедрального собору.
Як зазначив Дмитро Колєсніков, символічно, що реконструкція площі проходить у рік, коли Україна та Дніпропетровщина відзначає 1025-річниці Хрещення Русі. «Ця площа – спільна справа влади та церкви заради укріплення духовності та віри в нашій області», - сказав керівник регіону.
До святкування 1025-річниці Хрещення Русі на Дніпропетровщині проводиться комплекс заходів з реконструкції та відновлення духовних центрів. Нагадаємо, цього року 8 травня у Новомосковську була відкрита присоборна площа Свято-Троїцького кафедрального собору (архітектурної пам’ятки XVIII ст. Наразі триває перша капітальна реконструкція собору за останні 200 років). Також ведуться роботи з благоустрою присоборної площі храму на честь Собору Святого Іоанна Хрестителя у Дніпропетровську. Загалом цього року буде відкрито більше 10 нових храмів та встановлено понад 15 Поклонних хрестів у містах та районах регіону.

Довідка:
Присоборна площа Свято-Миколаївського кафедрального собору – це важлива складова Духовно-просвітницького комплексу, який будується у Дніпродзержинську за підтримки обласної влади під керівництвом губернатора Дмитра Колєснікова. Він складатиметься з Управління Дніпродзержинської єпархії Української Православної Церкви (УПЦ), адміністративної будівлі, пам’ятки архітектури національного значення – реконструйованого Свято-Миколаївського собору та Духовного центру з недільною школою. Присоборна площа «Голгофа» об’єднає всі складові комплексу. Будівництво комплексу розпочато наприкінці 2011 року та здійснюється за кошти меценатів та пожертв вірян. Всі роботи з будівництва комплексу буде завершено за три роки. Наразі вже відкрито Управління Дніпродзержинської єпархії УПЦ.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор