www.sofiiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 14 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Софіївський район >> Новини
Віктор Янукович: «Відзначати 1025-річчя Київської Русі ми мусимо не лише як свято християн, але і як свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету»
Версія для друку Написати листа
Як зазначає Президент України Віктор Федорович Янукович, святкування 1025-річчя Київської Русі мусить пройти не лише як свято християн, але і як свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, а також як запорука успішної демократичної модернізації українського суспільства.

Віктор Федорович Янукович підкреслює, що впровадження християнства виявилося не лише релігійним актом, але й державною, політичною і культурною необхідністю. Воно дало можливість Київській державі увійти в коло країн християнської цивілізації, які становили тоді ще не розділений європейський світ, стати складовою його інтелектуального і духовного надбання, рівноправним, визнаним суб’єктом міжнародних відносин.
«Святкування 1025-річчя офіційного хрещення Руси-України – чудова нагода для регіональних влад максимально активізувати свою співпрацю з релігійними організаціями на ниві поновлення історичної справедливості щодо останніх, підготовки та реалізації спільних проектів, створення сприятливих умов для розгортання конфесіями своєї соціально значущої діяльності», – сказав Президент України.
Губернатор Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков поставив завдання забезпечити в області найвищий рівень підготовки масових заходів з нагоди святкування цієї дати. Наразі у регіоні вже відбулася низка заходів із нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі.
Зокрема, відбулось урочисте відкриття після завершення капітальної реконструкції соборної площі Свято-Троїцького кафедрального собору в Дніпропетровську.
Триває будівництво храму на честь Собору Святого Іоанна Хрестителя. Його урочисте освячення заплановано на початок жовтня 2013 року.
Також у Дніпропетровську тривають ремонтно-реставраційні роботи щодо відродження найдавнішого Свято-Успенського собору – першого кафедрального храму обласного центру.
У вересні цього року в межах Дніпродзержинської єпархії Української Православної Церкви заплановано відкриття Соборної площі з архітектурно-скульптурною композицією «Голгофа», що стане складовою духовно-просвітницького комплексу.
Також у Дніпродзержинську передбачено освячення хрестильного храму на території Свято-Миколаївського кафедрального собору і відкриття пам’ятника-каплиці, присвяченого 1025-річчю хрещення Київської Русі. Для участі у зазначених заходах запрошено Митрополита Київського і всієї України Володимира.
Крім того, в області проходять фестивалі духовних піснеспівів, презентації музично-культурологічних та реалізація соціальних проектів, організація виставок-ярмарків на духовну тематику. Так, за участі Дніпропетровського і Павлоградського Іринея у січні пройшов Всеукраїнський фестиваль духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва», а у травні – фестиваль пасхальних піснеспівів.
У травні за участю Архієпископа Криворізького і Нікопольського Єфрема відбулося:
- освячення новозбудованого храму апостола і євангеліста Іоанна Богослова та пам’ятника великому рівноапостольному князю Володимиру – Хрестителю Київської Русі в с. Липове П’ятихатського району;
- освячення скульптурної композиції Пресвятої Богородиці з Богонемовлям «Божья Матерь с Предвечным Младенцем» при храмі на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця», що діє на базі Міжобласного центру медичної генетики та пренатальної діагностики в Кривому Розі;
- перший регіональний фестиваль православної молоді у с. Капулівка Нікопольського району.
У травні під час архіпастирського візиту Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до Дніпропетровської області відбулося освячення хреста під будівництво кафедрального собору Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та новозбудованого храму Різдва Пресвятої Богородиці у Дніпропетровську.
Також у Кривому Розі за участю Архієпископа Криворізького і Нікопольського Єфрема, Єпископа Дніпродзержинського і Царичанського Володимира пройшли другі міжнародні наукові Кирило-Мефодіївські читання, присвячені вшануванню 1150-ліття слов’янської писемності та святкуванню 1025-річчя хрещення Київської Русі.
У липні у рамках святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі у Свято-Троїцькому кафедральному соборі пройшла хресна хода з мощами святого рівноапостольного князя Володимира та церемонія вшанування релігійних святинь.
Однією з головних подій Криворізької єпархії Української Православної Церкви, присвячених 1025-річчю хрещення Київської Русі, стало урочисте освячення пам’ятника покровителям Кривого Рогу – священномученикам Онуфрію і Порфирію – першим єпископам Криворізьким, яке відбулося на соборній площі Спасо-Преображенського кафедрального собору.
Незабаром у Дніпропетровському історичному музеї імені Д.І.Яворницького відбудеться урочисте відкриття виставки «Відроджені духовні скарби з фондів музею», а в Державному архіві – відкриття виставки «До 1025-річчя хрещення Київської Русі». Також у храмах області пройдуть святкові молебні з нагоди ювілею хрещення Київської Русі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор