www.sofiiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 6 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Софіївський район >> Новини
Дмитро Колєсніков відкрив у Дніпропетровську пам’ятний знак українським миротворцям 240-го окремого спеціального батальйону
Версія для друку Написати листа
Цього року 15 липня вся Україна вперше відзначає День українських миротворців. Цього дня на Дніпропетровщині керівник регіону Дмитро Колєсніков відкрив в обласному центрі пам’ятний знак українським миротворцям 240-го окремого спеціального батальйону, який став першим миротворчим батальйоном. У відкритті також взяли участь перший командир 240-го окремого спеціального батальйону полковник запасу Володимир Сидоренко та командир 6-го армійського корпусу генерал-майор Руслан Хомчак.

«Це особливий день – для нашого регіону і для країни в цілому. Вперше на державному рівні ми вшановуємо мужність та відвагу учасників миротворчих операцій, віддаємо данину пам’яті загиблим воїнам-миротворцям. Для Дніпропетровщини День Українського миротворця – це набагато більше, ніж просто святкова дата. Адже саме з нашого регіону почалася історія участі незалежної України в миротворчих операціях під егідою ООН та інших міжнародних організацій. І сьогодні ми встановлюємо пам’ятний знак першому батальйону миротворців, більшість солдатів якого були з Дніпропетровської області», - зазначив Дмитро Колєсніков.
Пам’ятний знак у формі плити виготовлений з граніту чорного кольору розміром 60x80 см та вмонтований до глиби з природного граніту. На плиті розташований надпис: «У липні 1992 року, вперше в історії незалежної України, на базі з’єднань та військових частин 6 гвардії був сформований та введений до складу військ ООН в Боснії та Герцеговині (м. Сараєво) 240-ий окремий спеціальний батальйон. Командир батальйону – полковник Володимир Сидоренко».
«Саме на території нашого регіону формувався перший в історії країни батальйон миротворців – 240-й окремий спеціальний батальйон під командуванням полковника Сидоренка. І ми можемо з гордістю назвати його дніпропетровським батальйоном. Адже у його формуванні брали участь воїни запасу – наші земляки, а матеріальне забезпечення батальйону здійснювалося силами підприємств області», - наголосив Дмитро Колєсніков.
Саме з Дніпропетровська рівно 21 рік тому, 15 липня 1992 року передова група 240-го батальйону відправилась до Сараєво виконувати перше завдання в рамках операції з підтримання миру у колишній Югославії. Сьогодні на Дніпропетровщині проживає кожний десятий воїн-миротворець України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор