Софіївський район
www.sofiiv-rn.dp.gov.ua


Управління соціального захисту населення Софіївської районної державної адміністрації повідомляє, що 18.09.2020 року відбулося засідання Антикризового енергетичного штабу під головуванням прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А., щодо вжиття заходів для розв’язання проблеми збільшення заборгованості населення з оплати комунальних послуг та в зв’язку з наближенням осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його сталого проходження.

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні понад 20 років. Завдяки цій програмі малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства,то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами), житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Для призначення житлової субсидії особа подає до органу соціального захисту населення, який створено в ОТГ за місцем проживання, заяву та декларацію про доходи і витрати за встановленими формами. Заява та декларація також можуть бути надіслані поштою чи в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики.

Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається (в тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом УСЗН отримано інформацію про наявність простроченої понад 3 місяці (на дату подання інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 340 гривень.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органом місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися. Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою.

Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.

Також варто зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 року №247 «Про особливості надання житлових субсидій», передбачено на період карантину додаткові заходи щодо соціального захисту осіб, яких звільнено з роботи у зв’язку з карантином (врахування до їхнього доходу під час призначення житлової субсидії розміру допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем робо